Logistika, doprava, fleet

Společnost D&COMM byla založena v roce 1994, s původním zaměřením na distribuci a podporu profesionálního satelitního systému EutelTracs v ČR.

 

Zkušenosti z trhu MKD a znalosti IT, HW a SW technologiích přinesla první myšlenku o zavedení satelitního systému do České republiky. V této době, tedy v roce 1995, se jednalo opravdu o misionářskou činnost, protože oblast Fleet Managementu byla novým pojmem a neexistovalo zařízení s podobným zaměřením. Na tomto poli začal D&COMM spolupracovat se společnostmi Qualcomm, Alcatel a Eutelsat.

 

Postupem doby společnost svoji činnost rozšířila nejenom v oblasti Fleet Managment a logistiky, ale také v příbuzných oborech:

  • mapový SW, optimalizace
  • informační technologie, zejména licencování
  • aplikace biometrie

D&COMM v oblasti mapového software spolupracuje zejména se společností Map&Guide, což je „standard“ významných dopravních a logistických společnosti. Jedná se jak o lokální, tak intranetové a internetové produkty, integrace a řešení na míru, začlenění do procesů uživatele. Zde spolupracuje také se Sdružením autodopravců Česmad Bohemia.

 

V oblasti softwarového vybavení realizuje D&COMM dodávky produktů Microsoft (zejména multilicence), včetně souvisejících služeb jako je licenční poradenství, dodávky odborné literatury, technického poradenství atd. Dále je D&COMM dodavatelem i dalších SW produktů, jako například Symantec, Adobe, Eset, Corel, Novell, Zoner, Grisoft, Veritas, SODAT atd.

 

Nejnovější oblastí je zaměření na biometrii a integrace aplikací pro potřeby uživatele. Specialitou je kombinace různých biometrických řešení dle povahy řešení, aby bylo dosaženo co nejvyššího stupně spolehlivosti.